Bądź lepszy! Czyli dąż do możliwego! | KOMUNIKAT!

Istotą samorozwoju jest dążenie do udoskonalenia siebie. Tak, aby być lepszym człowiekiem dla siebie i ogółu. Jednak nurtuje nas pytanie "jak się samodoskonalić, aby niemożliwe stało się możliwym?"
.. ale zanim rozważymy tą kwestię warto podsycić nasz apetyt, który rośnie w miarę jedzenia. Musimy się zmotywować. W naszej głowie pojawiła się ambicja. Chcemy coś zmienić. To jest dobry bodziec, ale co dalej?

~NAGRODA~

Nagródź się! Przykładowo: Zaczynam naukę nowego języka. Słówka, filmiki, muzyka z tekstem - powoli przyswajam wiedzę. Pierwszy, drugi, trzeci dzień, ale czwartego stwierdzam - dam sobie spokój. Ale! skoro powiedzieliśmy A to czemu nie powiedzieć B? Pomyśl o nagrodzie! Po każdym tygodniu uczciwej pracy warto wzbogacić się o jakikolwiek drobiazg. Mało motywujące? Każdego dnia wrzuć do skarbonki chociaż 2 złote. Pamiętaj: 'czas to pieniądz'. Twój wysiłek został nagrodzony.
Tak więc, przyjmijmy, że chcemy być w czymś lepsi. Albo inaczej - chcemy znaleźć swoją pasję, którą chętnie będziemy rozwijać; rozważmy to. Być może chwycisz bakcyla;)

~JĘZYK~

Wspomniałam o nauce języka; czujesz się humanistką? masz łatwość w zapamiętywaniu? Pamiętaj; nowy język to nowe możliwości. Poza tym dlaczego nie odczytać tego w inny sposób? Pokochałaś/eś Londyn? Zgłębiłaś/eś jego tradycję? Więc może warto poznać język, aby zmotywować się do wycieczki na tą wyspę?

~MUZYKA~

Jednak samorozwój to nie tylko słowa to może być także muzyka. To punkt, który zdecydowanie należy do mnie. Uwielbiam śpiewać, jestem w tym dobra. Naprawdę czuję, że to właśnie śpiew odzwierciedla mnie, a dodatkowo przeszywa moich słuchaczy niejednym dreszczykiem emocji.  A może marzyłaś/eś o grze na jakimś instrumencie; skrzypce, pianino czy gitara? Warto pomyśleć o szkole muzycznej!

~POEZJA~

Jeżeli natura nie obdarzyła Cię dobrym zmysłem słuchu możesz pomyśleć o innym sposobie przelewania swoich uczuć: być może masz dar do tworzenia poezji?

~FOTOGRAFIA~

A co ze zmysłem wzroku? Masz bogatą wyobraźnię? Rozszerz swoją działalność fotograficzną - dodatkowo jest to teraz na topie!

~MALARSTWO, PROJEKTY, GRAFIKA~

Przy zręcznej dłoni nie musisz uwieczniać swoich myśli na 'kliszy fotograficznej', myślę, że zdecydowanie lepiej przedstawisz je poszerzając swój warsztat malarski. A jeżeli uważasz, że jest to 'staroświeckie' możesz użyć najnowszej technologii i zacząć tworzyć projekty lub grafikę.

~MODA~

Hmm, uważasz, że brak Ci zmysłu dotyczącego 'mody'? Zgłęb tajniki projektantów! Najnowsze trendy, fasony, kolory? Może warto poznać wzornik łączenia kolorów, tak aby więcej nie popełnić modowego 'foux pas'?

~KULINARIA~

Zręczne dłonie, trzeźwy umysł, dobre oko.. a co ze zmysłem węchu? Myślę, że idealnie sprawdzi się w kuchni. Przecież tu też możesz stworzyć arcydzieło, które poruszy niejedne kubki smakowe!

~CHARAKTER~

Jak widzisz możliwości jest wiele. Ważne są chęci. Jednak pamiętaj samorozwój to nie tylko nowe umiejętności, ale także praca nad swoim charakterem. Warto walczyć ze swoimi złymi cechami! Bądź dobry dla siebie i innych, a na pewno Ci się to odpłaci w zdwojonej sile:)

Twórzcie i rozwijajcie się! Całuję, Pola
website: http://polaprisme.blogspot.com


___________________________________________________________________
KOCHANI! ZE WZGLĘDU NA MÓJ TYGODNIOWY WYJAZD WYNIKI KONKURSU UKAŻĄ SIĘ NA STRONIE 07.10.2015! PRZEPRASZAM ZA OPÓŹNIENIE:)

Zapraszam do śledzenia na facebook'u:CONVERSATION

7 komentarze:

 1. Bardzo lubie takie posty!

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozwijanie pasji i talentów jest bardzo ważne :)
  via-martyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja ostatnio odkryłam talent dekoratorski :D Bardzo fajny post!

  U MNIE NOWY POST! ZAPRASZAM! :D
  Komentarze i obserwacje mile widziane ;)
  MÓJ BLOG-KLIIK

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawda jest taka, że nie ma rzeczy niemożliwych... niektórymi po prostu należy zająć się osobiście. No, czasem brakuje komuś do tego charakteru, ale to już inna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze trzeba dążyc do tego, by byc lepszym, rozwijac sie ;) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń